Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

projekt Nr 31

31. Wybudowanie kamiennej Groty jako Wotum Wdzięczności za wszystkie łaski, którymi nas obdarza.


Opis zadania

Potrzebą naszego Osiedla jest, aby to wyjątkowe miejsce oddania czci Matce Bożej, które wyszło od mieszkańców Osiedla, a które pobłogosławił Proboszcz Zb. Wiatrek w 2007 r. Był to wyraz głębokiej wiary i zawierzenia Marce Bożej. Dziś zmieniają się czasy i ludzie, ale kwiaty i płonące znicze które są cały czas, to znak ciągłego powierzania się opiece Matce Boże, a Ona cierpliwie słucha i opiekuje się tymi, którzy się do Niej uciekają. Dla naszej lokalnej społeczności jest to bardzo ważny obiekt, tu mieszkańcy spotykają się na majówkach, ale i każdego 13 dnia miesiąca śpiewając i odmawiając różaniec. Jest to miejsce gdzie modlą się osoby w różnym wieku. Ten obiekt łączy pokolenia, integruje mieszkańców i dzieci. Nowa aranżacja w formie kamiennej Groty nadałaby figurze powagi wielkości, a ze względów estetycznych zyskałaby charakter poważnej kapliczki, a nie jak teraz prowizorycznej sąsiedzkiej konstrukcji z tanich materiałów. Niechaj Święta Maryja i Nasza Królowa stanie się naszą Orędowniczką, aby to miejsce było wynagrodzeniem i zadośćuczynieniem za grzechy, zniewagi, niewierności przeciwko jej Niepokalanemu Sercu Maryi w naszym mieście i naszym Narodzie Polskim, oraz za nawrócenie grzeszników.

Streszczenie projektu

Wybudowanie Groty dla figury Matki Bożej na wynagrodzenie i zadośćuczynienie Jej za nasze grzechy i zniewagi.

Status projektu

Zweryfikowany pozytywnie