Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

projekt Nr 11

11. Ostrowiec mam w SERCU


Opis zadania

Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych jest podstawą zachowania zdrowia. Choroby,  takie jak choroba wieńcowa,  zawał serca, choroba zakrzepowo- zatorowa, niewydolność serca, stanowią poważnie zagrożenie dla życia i zdrowia każdego człowieka.  W Polsce w 2022 roku choroby krążenia odpowiadały za ok. 41% zgonów.  Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych, które zmniejszają ryzyko ich wystąpienia.
Proponowane działanie prozdrowotne obejmuje  profilaktykę chorób serca poprzez wykonanie badania - echo serca. Badanie to należy do nieinwazyjnych i bezbolesnych badań z zakresu kardiologii, podczas którego lekarz może zobaczyć struktury serca oraz ocenić przepływ krwi w sercu i dużych naczyniach.
Wskazane działanie ma na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia chorób i uniknięcie ewentualnych powikłań.  To nie tylko uchronienie przed chorobą,  ale także ogólna poprawa życia i zdrowia.  
Odbiorcą działania będzie pełnoletni mieszkaniec gminy Ostrowiec. Samo badanie przeprowadzone będzie przez lekarza kardiologa.

Streszczenie projektu

Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych poprzez wykonanie badania "echo serca ", skierowana do około 600 pełnoletnich mieszkańców gminy Ostrowiec.

Status projektu

Zweryfikowany pozytywnie

Komentarz

Gratulujemy, projekt został zaakceptowany merytorycznie.