Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

projekt Nr 26

26. EKO SZKOŁA - CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ


Opis zadania

Zadanie polega na przeprowadzeniu akcji informacyjno-promocyjnej w szkole oraz zakupie koszy do segregacji odpadów. Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska. Poprzez selektywną zbiórkę odpadów można skutecznie zmniejszyć ilość śmieci, które trafiają na wysypiska, co ogranicza zanieczyszczenie gleby, wód gruntowych oraz powietrza. Selektywna zbiórka umożliwia recykling, co zmniejsza potrzebę eksploatacji nowych surowców i przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych. Poza tym Projekt przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz całej społeczności szkolnej, co może prowadzić do długotrwałych pozytywnych nawyków. Wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska pomoże również zacieśniać więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami, budując silne poczucie wspólnoty. Dodatkowo Projekt przyczyni się do osiągnięcia jednego z celów zrównoważonego rozwoju, jakim jest odpowiedzialna konsumpcja i produkcja. Projekt zakłada zakup materiałów edukacyjnych w postaci koszy do selektywnej zbiórki odpadów, zgniatarek ,tablic informacyjnych oraz plakatów w wiatach przystankowych , które będą służyć edukacji ekologicznej na dług czas po okresie realizacji projektu. Zaprojektowane one zostaną podczas zorganizowanych dla młodzieży serii warsztatów, które edukować będą całą społeczność miasta. Odbędą się dwa warsztaty: pierwszy szkoleniowy o tym jak  należy segregować właściwie odpady i dlaczego warto to robić. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanego pracownika Referatu Ekologii Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim lub pracownika Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Janik. Natomiast drugi warsztat będzie prowadzony przez tego samego pracownika wraz z grafikiem komputerowy który będzie posiadał komputer i program do zaprojektowania tablicy informacyjnej oraz plakatu. W szkoleniach weźmie udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaproszenie na szkolenia zostanie skierowane również do uczniów innych szkół. Nawet po okresie realizacji zadania pojemniki na odpady i zgniatarki będą długo służyły społeczności szkolnej .

Streszczenie projektu

Projekt zakłada przeprowadzenie akcji informacyjno-promocyjnej w szkole oraz zakup koszy do segregacji odpadów.

Status projektu

Zweryfikowany pozytywnie

Komentarz

Na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski zlokalizowane jest 75 przystanków na których istnieje możliwość umieszczenia plakatów informacyjnych (gabloty). W związku z powyższym zaleca się zwiększenie liczby plakatów z 20 szt. do 80 szt.