Opis projektu
Jestem właścicielką wiernego czworonoga. Często wychodząc z nim na spacery, uświadomiłam sobie, że super by było gdyby w naszym mieście powstał "Psi plac zabaw". Sądzę, że taka inicjatywa przyczyniłaby się do tego, że spacery wielu mieszkańców i ich zwierząt były by urozmaicone, a w dodatku nasze pupile miałyby w naszym mieście odrębne miejsce do zabawy. Wiele znajomych popiera, taki pomysł, gdyż sami posiadają takich kompanów. Myślę, że każda grupa społeczna na tym zyska, oczywiście taka która posiada psa. Takie pieski oprócz zwykłych spacerów mogłyby wspinać się po różnych kładkach, przechodzić przez tunele, ale i korzystać, z różnych przeszkód. Dodatkowo taki plac posiadałby ogrodzenie, z furtką. W środku obiektu znajdowało by się kilka ławek, tak aby właściciel mógł odpocząć. W dniu otwarcia takiego psiego parku mogłyby się odbyć zajęcia z Psim trenerem, który nauczyłby właścicieli "jak rozmawiać z psem". Na terenie obiektu może również znajdować się górka, tak aby pieski mogły sobie po niej biegać. Przeszkody dla psów, swoim kolorem mogą nawiązywać do barw miasta, dodatkowo przy wejściu może znajdować się tabliczka informacyjna z informacją o pomysłodawczyni projektu oraz opisem dotyczącym przeznaczenia obiektu. Oczywiście warto zachować walory zieleni tak, aby miejsce było przeznaczone do odpoczynku właściciela a przede wszystkim jego pupila, która ma bezpiecznie spędzać pobyt na placu.
Rodzaj zadania
inwestycyjne
Status projektu
Odrzucony formalnie
Uzasadnienie
Rozdział III Regulaminu określającego zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, punkt 2 i 3 określa zakres w jakim wnioskodawca może poprawiać swój wniosek w trakcie oceny formalnej i merytorycznej:
1. Na etapie oceny nie można dokonywać istotnych zmian zakresu projektu, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Dopuszcza się możliwość dokonywania zmian projektu przez wnioskodawcę, polegających na ograniczeniu zakresu rzeczowego (np. w przypadku gdyby realizacja projektu nie mieściła się w kwocie przeznaczonej na realizację jednego projektu) lub doprecyzowaniu opisu projektu. Zmiany te dokonywane są na wezwanie koordynatora budżetu obywatelskiego.
Pani wniosek odesłany do poprawek na etapie oceny formalnej został w zasadzie napisany na nowo. Wcześniej dotyczył on budowy kręgielni, natomiast po poprawkach dotyczy budowy psiego parku. Zmienione zostały wszystkie pola wniosku, które odnoszą się do opisu i wyceny pomysłu tj.
Nazwa zadania
Obszar na mapie
Opis zadania
Streszczenie projektu
Miejsce realizacji zadania
Szacunkowy koszt wykonania zadania
Załącznik
Jest to z całą pewnością istotna zmiana zakresu projektu, a takich istotnych zmian na etapie oceny projektu nie można już dokonywać. Pomysł jest bardzo ciekawy, niemniej w związku z tym, że jesteśmy zobligowani do stosowania przyjętych dla wszystkich i jednakowych zasad nie mogę poddać go pozytywnej ocenie formalnej. Mamy szczerą nadzieję, że nie zaprzestanie Pani swojej obywatelskiej aktywności na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Zachęcamy aby w przyszłości konsultować się częściej z pracownikami Urzędu Miasta w kwestiach podejmowanych przez Panią inicjatyw.
Regulamin przyznaje Pani prawo do złożenia odwołania od tej decyzji:
Rozdział III punkt 10: W terminie 5 dni roboczych od terminu opublikowania wyników oceny projektów, wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia odwołania do Zespołu. Odwołanie wraz z uzasadnieniem składa się w formie papierowej w Urzędzie w godzinach pracy Urzędu, bądź za pośrednictwem poczty, bądź drogą elektroniczną z adresu e-mail wskazanego we wniosku, na adres bo@um.ostrowiec.pl. O skuteczności wniesienia odwołania decyduje dzień wpływu do Urzędu.
Całość regulaminu dostępna jest na stronie internetowej boos.um.ostrowiec.pl